Wijnand Speelman is geboren in Houten en zingt al vroeg mee met de radio. In zijn middelbare schoolperiode ziet hij nog een glorieuze toekomst voor zich als trucker. Maar als hij Giel Beelen voor het eerst hoort, is hij om. Wijnand moet DJ worden.
Vanaf zijn 8e zat hij al te frunniken op de 27MC (algemene breedband). Magisch vindt hij dat, want je wist nooit of er geluisterd werd en door wie dan wel. Als er al iemand terug praatte was dat een sympathieke hijskraanmachinist of een trucker. Met portofoons, scanners en bakkies leert Wijnand de kneepjes van het radiovak. Al snel wordt hij krantenjongen bij Giel en mag hij radio maken bij Xnoizz van de EO.
Barend en Wijnand
De carrière van Wijnand Speelman maakt vanaf 2012 een sprong. Samen met Barend van Deelen stroomt hij door vanuit het nachtteam naar een eigen programma op de zondagavond met de toepasselijke titel Barend en Wijnand. Ook mag hij samen met Barend het magische radiomoment van de hele, hele late vrijdagavond vullen op 3FM.
Weekend Wijnand
Dat gaat een aantal jaren lekker en Wijnand bewijst zich in de gezamenlijke uitzendingen en zeker ook op de festivals, waar hij voor 3FM verslag mag doen. Als de zender een beetje geshuffled wordt, krijgt Wijnand een mooie kans: hij mag de luisteraars in het weekend vanaf een uurtje of negen wakker maken onder de titel Weekend Wijnand.
En dat is niet alles, want met zijn radiomaatje Barend is hij elke vrijdagavond te horen met ultieme vrijdagavondradio. Tussen 21.00 en 00.00 uur praten Barend en Wijnand op 3FM over voetbal, nieuwe muziek, uitgaan en alle weekendbelevenissen.
Vanaf eind 2016 zit Wijnand Speelman in de vaste weekprogrammering van het nieuwe 3FM. Van maandag tot en met vrijdag presenteert hij daar tussen 14.00 en 16.00 uur het programma Wijnand. Hij sleept je door de middag heen en helpt je bij je huiswerk.