Erica Terpstra deed in Rome (1960) en Tokio (1964) mee aan de Spelen. In Tokio haalde ze zilver en brons. Ze studeerde Chinese taal en cultuur (sinologie) in Leiden en heeft reeds jaren veel interesse in het gedachtegoed van Oosterse Culturen.
In 1977 werd Erica Terpstra lid van de Tweede Kamerfractie van de VVD. Tussen 1994 en 1998 was ze staatssecretaris in het eerste kabinet-Kok met het pakket Volksgezondheid, Welzijn en Sport onder haar hoede.
Als kamerlid kreeg zij bijna 185.000 voorkeurstemmen. Zij was daarmee in haar eentje goed voor vier kamerzetels. Van januari 2004 tot Mei 2010 was Erica Terpstra voorzitter van het NOC/NSF.
In haar presentatie ‘Alles is Topsport’ laat ze zien dat succesfactoren in politiek, sport en bedrijfsleven dezelfde zijn.
Thema’s: Alles is Topsport; Leiderschapstijlen – Oosters en Westers denken in leiderschap.
U kunt Erica Terpstra boeken voor:
• Lezingen
• Presentaties